Tillidsrepræsentant og TRS

Områdemøder

Reioner
Hvert andet af de årlige TR/TRS/AMR møder afholdes som områdemøder i 7 områdegrupper. Disse møder giver i højere grad mulighed for erfaringsudveksling.

Samlet oversigt over aktiviteter kan ses i ÅLF's mødekalender - via link til højre (eller i bunden af skærmen, hvis du er på smartphone). ÅLF's mødekalender findes også på DLF InSite.

Her finder du forretningsorden for områdemøderne.

Regionsgrupper vedtaget på styrelsesmødet 6. januar 2022 gældende til 31. marts 2022.  

 

Områder

Distrikter

Fra styrelsen

Nord 1

Elsted
Lystrup
Skæring
Skødstrup
Sølyst/Kaløvig
Virup

Bakkegårdsskolen
Ellevangskolen
Elsted Skole
Hårup-Elev Skoler
Lisbjergskolen
Lystrup Skole
Skæring Skole
Skødstrup Skole
Sølystskolen/Kaløvig
Virupskolen
Vorrevangskolen

Troels Søgaard Pedersen

Nord 2

 

 

Bakkegård
Ellevang
Hårup/Elev
Lisbjerg
Vorrevang

Dorthe Krejlgaard Nielsen

Øst

Samme som distriktet

Hasle Skole
Katrinebjergskolen
Møllevangskolen
Risskov Skole/BUA
Samsøgades Skole
Skovvangskolen
Stensager
Strandskolen

Jesper Hejndorf

Vest

Samme som distriktet

Ellehøjskolen
Engdalskolen
Gammelgaardsskolen
Sabro-Korsvejskolen
Skjoldhøjskolen
Sødalskolen
Tilst Skole
Åby Skole

Andreas Ravn Skovse og Rikke Gierahn

Sydvest

Samme som distriktet

Frederiksbjerg Skole
Højvangsskolen
Langager
Læssøesgades Skole
Næshøjskolen
Rosenvangskolen
Søndervangskolen
Vestergårdsskolen
Viby Skole

Charlotte Ipsen og Simon Vraa Nielsen

Syd 1

Holme
Kragelund
Rundhøj
Skåde
Tranbjerg

Bavnehøj Skole
Beder Skole
Holme Skole
Kragelundskolen
Malling Skole
Mårslet Skole
Rundhøjskolen
Solbjergskolen
Skåde Skole
Tranbjergskolen
Samsø Skole

Nikolaj Thomsen

Syd 2

Bavnehøj
Beder
Malling
Mårslet
Samsø
Solbjerg

Flemming Pedersen og Tine Nørregaard Jacobsen

DMM:
PPR-psykologerne
PPR-talepædagogerne
PPR-konsulenterne
Skolekonsulenterne
Kompetencecenter for Læsning
Fra styrelsen: Søren Hansen

ÅLFs mødekalender

Kalenderen ligger endvidere på InSite

DLF InSite - thumbnail 130px